Zmiany na stronie

Zmiany na stronie

Pierwszy mój wpis na blogu 🙂 Strona zmieniła kształt ze strony informacyjnej na galerie ze zdjęciami. Informacje  dotyczące zdarzeń będą publikowane tylko na fanpage, a tutaj tylko zdjęcia.

Teraz do rzeczy. 2 lutego miałem okazję fotografować ćwiczenia BOA oraz GOPR przy wykorzystaniu śmigłowca Black Hawk należącego do Polskiej Policji. Miejscem ćwiczeń były okolice Turbacza(1310 m n.p.m.) w Gorcach.  Początkowo miejscem lądowań była polana za schroniskiem PTTK jednak gęsta mgła wymogła przeniesienie lądowiska nieco niżej na Hale Bukowina Waksmundzka (Bukowinka?). Śmigłowiec na początku odbywa loty z odziałem BOA, później z GOPR-owcami. Wyglądało to bardzo spektakularnie i rekompensowało chłód, który dodatkowo był potęgowany wirnikiem śmigłowca. Podczas zajęć ćwiczone były elementy związane z desantem z pokładu śmigłowca S-70i za pomocą liny osobistej, poprzez opuszczanie oraz przenoszenie ratowników i poszkodowanych techniką długiej liny (Long Line).

Łącznie były trzy dni lotów i szkoleń. Niestety na fotki dostałem tylko jeden wolny dzień w pracy. Mam  nadzieje przy następnej okazji  będę mógł zrobić pełna relację. Tymczasem zapraszam do obejrzenia tego co zarejestrowałem 😉