4 Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo – Gaśnicze

Do IV Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo-Gaśniczych przystąpiło trzydzieści drużyn z powiatów suskiego, wadowickiego, żywieckiego, bielskiego, krakowskiego i tarnowskiego. Organizatorem, jak co roku była OSP z Lachowic, a konkurencje odbywały się na terenie gminy Stryszawa oraz w Suchej Beskidzkiej.  W piątek przy PSP odbyło się oficjalne otwarcie oraz powitanie uczestników zawodów, następnie kolumna samochodów strażackich przejechała do Lachowic, gdzie otrzymali instrukcje dotyczące czterech zadań nocnych.

Przez około pięć godzin zawodnicy w mroku nocy zmagali się z czterema zadaniami na czas. Strażacy gasili płonący dom, udzielali pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym, musieli odblokować wyjazd z remizy oraz poradzić sobie z zadaniem, w którym poszkodowany został porażony prądem, a drugi spadł z wysokości.

W drugim dniu zmagań było o tyle łatwiej, że trwały one w godzinach porannych i południowych. Na terenie stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej drużyny musiały uwolnić poszkodowanych z wagonu, po upozorowanym wypadku kolejowym. W czasie kolejnego zadania podczas pożaru lasu, zawodnicy musieli nie tylko ugasić ogień, ale również opatrzyć rannego strażaka. Dalszy etap zawodów to wypadek, w którym samochód osobowy najechał na tył przyczepy ciągnika, sprawca wypadku doznał ciężkich obrażeń i należało udzielić mu pomocy. Strażacy przyszli na ratunek operatorowi koparki, który w czasie wykonywania głębokich wykopów został ukąszony i zasłabł.  Podczas zawodów ekipy musiały zmierzyć się również z testem wiadomości oraz pokonać tor przeszkód.

Organizatorzy IV Podbagiogórskich zawodów Ratowniczo-Gaśniczych, zadbali o każdy szczegół poszczególnych konkurencji oraz czuwali nad sprawnym i przepisowym przebiegiem zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *