Poważny wypadek na powiatówce w Łętowni

24.05.2019r. ok godz 15:50 do stanowiska kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Łętownia.
Na miejsce od razu przekierowano zastęp z OSP Jordanów, który w tym czasie kilkaset metrów dalej neutralizował plamę oleju.

Po dojechaniu na miejsce potwierdziła się informacja o czołowym zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych. Kierowca jadący od strony Jordanowa na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w nadjeżdżające ciężarowe Volvo z przyczepą. Volvo wpadło do rowu i przewróciło się na bok. Obaj kierowcy zostali zakleszczeni w swoich pojazdach. W celu ich uwolnienia użyto specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Obaj kierowcy byli przytomni. Na miejsce oprócz karetek wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jednak z powodu złej pogody nie mógł dolecieć bezpośrednio na miejsce wypadku. Poszkodowanego przewieziono karetką do pobliskiego Pcimia, gdzie przekazano go załodze śmigłowca. Drugi poszkodowany z mniej groźnymi obrażeniami został przewieziony do Suskiego szpitala.

Nie wykluczone, że przyczyną tego wypadku była plama oleju, która ciągnęła się na drodze powiatowej od Jordanowa do Łętowni. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Droga powiatowa będzie nieprzejezdna przez kilka godzin.

Siły i środki przy wypadku:
531[K]43 SRt Renault – JRG Sucha Beskidzka
531[K]90 SLRr Nissan – JRG Sucha Beskidzka
539[K] 65 GCBARt Scania – OSP Jordanów
539[K]64 GBA Star – OSP Jordanów
539[K]99 SLRr Land Rover – OSP Jordanów
539[K]22 GBARt Mercedes – OSP Naprawa
Policja WRD KP Sucha Beskidzka – 2x
Zespół Ratownictwa Medycznego – 2x
LPR #Ratownik6

Neutralizacją plamy oleju zajmowały się jednostki:
OSP Osielec, OSP Bystra Podhalańska oraz OSP Toporzysko